Duminică, 29 mai | Cișmigiul Copiilor și Humuleștiul Copiilor | Parcul Cișmigiu și Parcul Humulești

23 mai, 2016

Cișmigiul Copiilor și Humuleștiul Copiilor | Parcul Cișmigiu și Parcul Humulești
Cișmigiul Copiilor FB event
Humuleștiul Copiilor FB event
Data: duminică, 29 mai
Ora: 11:00-21:00 în Parcul Cișmigiu, 11:00-19:00 în Parcul Humulești (sectorul 5)
Intrarea este gratuită.

 

Deschidem sezonul estival prin distracție și veselie în aer liber pentru cei mici și cei mari, pe 29 mai în Parcul Cișmigiu. Tradiția de a transforma anual Parcul Cișmigiu într-un imens teren de joacă, cu ocazia Zilei Internaționale a Copilului, a ajuns la cea de-a 15-a ediție. Anul acesta, Cișmigiul Copiilor face parte din candidatura orașului la titlul de Capitală Europeană a Culturii – Bucuresti 2021. Astfel, va avea loc evenimentul conex Humuleștiul Copiilor, între orele 11:00 și 19:00, în parcul Humulești din Sectorul 5.

 

Oferim copiilor din tot orașul ocazia de a învăța prin joacă și de a-și dezvolta abilitățile într-o zi petrecută în aer liber. Cei mai mici dintre locuitorii cartierului Rahova-Ferentari vor simți din plin entuziasmul adus de venirea verii și vor încheia ziua cu un concert Sore. Vă așteptăm, părinți și copii, pe aleile parcului, ce se vor transforma din nou într-un labirint al atracțiilor, cu activități antrenate.

 

PROGRAM CIȘMIGIUL COPIILOR
SCENĂ
11.00-11.20 Şcoala de dans MondoDance
11.20-11.50 Muzica și dans cu Grupul DoReMi
11.50-12.10 Trupa de street dance Born4Trouble
12.10-12.40 Grupul Fantezia şi formațiile Attitude și Les Petites Attitude
12.40-13.10 Grupul vocal Miracol
13.10-13.40 Formația Ritmic Junior şi grupul Armonia’s
13.40-14.10 Grupurile vocale Andante și Prichindeii
14.10-14.40 Corul de copii Allegretto
14.40-15.10 Trupa de dans Magic
15.10-15.30 Studioul coregrafic Reverence
15.30-16.00 Grupul vocal Adagio
16.00-16.30 Grupul vocal Fargolino, grupurile de dans Amicii, Star Kids și O la la
16.30-17.00 Grupul Melodia
17.00-17.15 Școala de dans Show Dance Art
17.15-18.00 Grupurile de copii BimBam și BimBamBum
18.00-18.45 Sunetul Muzicii
18.45-19.15 Concert Laura Arabo
19.15-19.45 Concert Denisa Trofin
20.00-20.30 Concert Lidia Buble
20.30-21.00 Concert SORE

SPECTACOLE DE TEATRU
La Cetate
11.00-11.45 Trupa de teatru Hodoronktronk’s world – Zâna Primăverii
11.45-12.30 Spectacol de Teatru – Povestiri din Curtea Școlii
12.30-13.15 Spectacol de teatru de păpuși – Legenda Bucureștiului
13.15-14.00 Compania de teatru de animaţie Pur Anima – Concert rock folk cu Taraful 10 sfori și Rolling Strings
14.00-14.45 Compania de teatru Gestual Art – Ursul, vulpea și un bărzoi
14.45-15.30 Trupa de teatru Muşchetarii
15.30-16.15 Trupa de teatru MagicArt – Povestea lui Făt-Frumos
16.15-17.00 Teatrul Adetino – Gascanelul neastamparat
17.00-17.45 Trupa de teatru Petit – A fost doar odată, ca niciodată!
17.45-18.30 Spiridușii poveștilor – Cei trei purceluși
18.30-19.00 Compania de Teatru Interactiv

Aleile parcului – Intrarea Schitu Măgureanu
11.00-13.00 Compania LuMiOlar
14.00-16.00 Via happiness
17.00, 19.00 Teatrul MASCA – A fost odată ca niciodată

ATELIERE
Ateliere Fun Science
Atelier de reciclare creativă și păpuși pe mână
Caută detaliile cu Da’DeCe
Atelier Muzical
Atelier de limba engleză cu Shakespeare School
Atelier de origami
Atelier de percuţie
Atelier de picturi pe pânză de sac
Atelier de arta actorului

 

PROGRAM HUMULEȘTIUL COPIILOR
SCENĂ
11.00-11.30 Grupul vocal Miracol
11.30-12.00 Grupurile vocale Andante și Prichindeii
12.00-12.30 Formația Ritmic Junior și grupul Armonia’s
12.30-13.10 Spectacol de teatru de păpuși cu actori la vedere – Cui îi place ciocolata?
13.10-14.10 Grupurile Fargolino, Amicii, O la la, Star Kids, Color Kids, Hey, Princess, Vegas Girl
14.10-14.30 Școala de dans MondoDance
14.30-14.50 Trupa de street dance Born4Trouble
14.50-15.35 Spectacol de Teatru – Povestiri din Curtea Școlii
15.35-16.05 Grupul Fantezia și Gym Team
16.05-16.45 Compania de teatru de animație Pur Anima – Concert rock folk cu Taraful 10 sfori și Rolling Strings
16.45-18.00 Concert și Jam Session Ikhaya Band
18.00-18.30 Concert Denisa Trofin
18.30-19.00 Concert SORE

SPECTACOLE DE TEATRU pe spațiul verde
Teatrul MASCA
Teatru senzorial itinerant: Harap Alb

ATELIERE
11.00-15.00 Atelier de Colorat: Orașul Meu
12.00-16.00 Atelier de origami
14.00-15.30 Atelier de Jonglerii Parada
16.00-18.00 Ateliere Fun Science
11.00-18.00 Face-painting

Category
Program
Tags
2021, activitati antrenante, aer liber, ARCUB, Bucuresti, candidatura, Capitala Culturala Europeana, Capitala Europeana a Culturii, CEaC, cismigiul copiilor, dezvolta abilitatile, ferentari, Hanul Gabroveni, humulestiul copiilor, invata prin joaca, Rahova, sectorul 5, Sore, zi in aer liber, ziua copilului